Optycy i okuliści

Optyk w Olsztynie? Salon optyczny godny polecenia!

Optyk jest dla Ciebie a nie odwrotnie

Chciałbym podzielić się z wami moimi doświadczeniami, na temat optyków z Warmii i Mazur. Obecnie mieszkam i pracuję w Olsztynie. Niestety wykonuję pracę biurową,w związku z tym po kilku latach pracy przy komputerze, mój wzrok uległ znacznemu pogorszeniu. Postanowiłem więc znaleźć dobry salon optyczny, gdzie mógłbym zbadać swój wzrok i w razie potrzeby dobrać odpowiednie okulary. Sytuacja jednak nie okazała się być tak prosta, jak przypuszczałem. Oczywiście, w internecie bardzo szybko odnalazłem rekomendowane salony optyczne, w których mógłbym zbadać swój wzrok. Wybrałem jeden z nich, do którego starałem się umówić. Okazało się że optyk nie był tak dobry jak opinie o nim…

Proces rejestracji

Już sam proces rejestracji, powinien wzbudzić moje podejrzenia, ponieważ po trzech wykonanych połączeniach, udało mi się wreszcie połączyć z Panią, która łaskawie zapisała mnie do optyka. Termin za dwa dni, więc tu plus, natomiast schody zaczęły się już na miejscu.

Kiepskie wrażenie

Z góry zaznaczam, że nigdy nie nosiłem okularów, więc nie jestem obiektywny w kwestii badania, ale moim zdaniem powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Optyk do którego miałem się zgłosić, przyjął mnie do gabinetu i od razu zrugał mnie, że dopiero teraz postanowiłem nosić okulary. Jakby każdy z nas musiał nosić je od urodzenia. Na nic zdały się moje tłumaczenia o pracy biurowej itp. Ok, może optyk miał zły dzień, postanowiłem więc dać temu salonowi jeszcze jedną szanse. Po wykonanym badaniu, na które składało się odczytanie cyferek z podświetlanej tablicy i testowaniu różnych szkieł, nadszedł moment wyboru oprawek.

Ponad budżet

Już telefonicznie informowałem, że na okulary, chciałbym przeznaczyć maksymalnie 700 zł, a Pani która pokazywała mi różne opcje, specjalnie wybierała oprawki powyżej tysiąca złotych. Gdy próbowałem oponować, Pani tym mocniej próbowała przekonać mnie do droższych oprawek. Na szczęście po wielu próbach, udało mi się wybrać oprawki w odpowiedniej cenie. Pani, która mnie obsługiwała, nie kryła swojego niezadowolenia, ale okazało się, że to jeszcze nie koniec problemów. Nadszedł bowiem czas, na wybranie szkieł, które jak się okazało kosztują od 600 zł, oczywiście są to szkła najgorszej jakości, odpowiednie szkła japońskiego producenta kosztują od 1200 zł. Nie muszę chyba mówić, jakie chciała mi sprzedać Pani, która mnie obsługiwała…

Przypadkowe spotkanie

Miałem dość, pod byle pretekstem opuściłem salon optyczny. Bardzo zły i niezadowolony, postanowiłem udać się, do pierwszego lepszego salonu, który mieścił się w pasażu handlowym jednego z olsztyńskich supermarketów. Tutaj spotkało mnie miłe zaskoczenie. Zostałem przyjęty od razu do optyka, który wykonał komputerowe badanie wzroku, przeprowadził obszerny wywiad i odpowiedział na wszelkie moje pytania. Okazało się, że mam astygmatyzm i źle widzę z daleka. Dowiedziałem się także, że powinienem stosować płyn nawilżający do oczu, ponieważ z powodu pracy przy komputerze, moje oczy są zmęczone i wysuszone.

Uczciwa i pomocna obsługa

Po badaniu, nadszedł czas na wybranie oprawek. Pani, która starała się dobrać odpowiednie oprawki, okazała się bardzo kompetentna, a także starała się zmieścić w zaplanowanym przeze mnie budżecie.

Tanio i w terminie

Finalnie wybrałem oprawki, ze szkłami odpornymi na zarysowania, a także zamówiłem korekcyjne okulary przeciwsłoneczne, na które otrzymałem 30% zniżki. Okular były gotowe po 3 dniach. Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem akurat do tego salonu. Salon optyczny Bożeny Ławrynowicz to miejsce godne polecenia. Profesjonalna obsługa oraz niskie ceny to niewątpliwie zaleta tego miejsca. Więcej na https://www.optyklawrynowicz.pl/.

Podsumowanie

Reasumując, uważam że, należy uważać na opinie zamieszczane na różnych stronach. Często wychwalane placówki okazują się być miejscem, do którego nigdy nie chcielibyśmy trafić, a opinie o tych miejscach, napisane przez właścicieli danych firm